Üniversiteye Hazırlanan Öğrenciler İçin Motivasyon

Üniversiteye Hazırlanan Öğrenciler İçin Motivasyon İçin Uzmanlardan Tavsiyeler!

Motivasyon hayatımızın her alanında bizim için çok önemlidir. Ancak hayatımızın en önemli dönemlerinden birinde yani üniversiteye hazırlık sürecinde faydalı olabilecek tavsiyeler çok önemli.

YKS – LGS – TYT – AYT Üniversiteye Hazırlanırken Motivasyon Arttırıcı Öneriler.

Sınavlar Haziran ayının sonuna doğru yapılacağından genelde bu dönemlerde öğrenciler dersleri biraz boşlar. Bunun acısını bahar aylarına doğru havalar tekrar güzelleşince hepsi çeker. Motivasyonunu yüksek tutan öğrenciler sınava hazırlanmanın bir maraton olduğunun farkındadır. Sizler de hedefinizi belirleyin ve gerçekleştirmek için doğru yöntemleri uygulayın. Bunun içinde şimdiden kendinizi sistemli ve düzenli olarak ders çalışmaya alıştırın. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için motivasyon önemlidir.

İlgileriniz ve becerileriniz üzerinden ne yapmak istediğinize karar verin. Bunu başaracağınızdan emin olun, vazgeçmeyin ve koyvermeyin. Azimli bir şekilde bunu başarabileceğinizi bilin.

Hedefinize ulaşmak için ne tarz eğitimsel ihtiyaçlarınız olduğunu bilin. Bu konuda araştırmalar yapın rehber öğretmeninize danışın. Çalışma zamanlarınızı, aralarınızı iyi planlayın.

Konularda ki eksikliklerinizi iyi belirleyin eğer belirleyemiyorsanız EglenerekOgren.com üzerinden sürekli farklı konulardan sorulan sorularla çalışarak tekrar yapın. Bu sistem sizin hem hafızanızın tazelenmesine hem de eski konuların tekrarını yapmanıza yardımcı olacak.

Bazı şeyleri yapmak gibi bazı şeyleri de yapmamak önemlidir. Mesela herkesin çalışma şekli ve öğrenme şekli farklıdır. Arkadaşlarınızın çalışma ve öğrenme şekillerini uyguladığınızda verim alamıyorsanız bunu tekrarlamaya devam etmeyin, bunu yapmayın. Kendi çalışma ve öğrenme şeklinizi belirleyin ve keşfedin.

Okumak istediğiniz bölümü sürekli değiştirmeyin. Bu durum zaten sizin kararsız olduğunuzu gösterir. Artık durumun ciddiyetinin farkına varın ve bir karar verin. Kararsızlıklar insanlara çok büyük zararlar verebilir.

En küçük Başarısızlıkta dağılmayın. Bunu yapabileceğinizi bilin çünkü bunu herkes yapabiliyor sizde yapacaksınız. Sadece düzenli ve disiplinli çalışmanız ek farklı yardımlar almanız gerekmektedir.

Çalışmayı ertelemek, bahaneler üretmek ve harekete geçmek için ilham beklemek, sabırsız davranmak, başarısız olunca tekrar denemekten vazgeçmek de yapılacak hatalar arasında yer alan en önemli faktörlerdir.

Bazen 5 saat ders çalışmak bazen 15 dakika ders çalışmak bu hiç bir şey değiştirmez. Önemli olan çalışmanın disiplinli ve verimli olmasıdır.