YKS - TYT - AYT Hazırlık Önerileri eglenerekogren.com

YKS – TYT – AYT Hazırlık Önerileri

Kritik Öneriler!

YKS – TYT – AYT Hazırlık Önerileri, Üniversiteye hazırlanan öğrenci arkadaşlarımıza bu yazımızda YKS – TYT – AYT hazırlık önerilerimizi sıralıyoruz. Genelde genç arkadaşlarımızın bu sınavlarda yaptığı hatalar ve tecrübelerimiz üzerine hazırladığımız yazımız uyguladığınız takdirde size bir çok konuda yardımcı olacaktır. EglenerekOgren.com sitesi olarak sistemimizi tamamen sizleri bu konularda hatalardan kurtarmak üzerine kurduk ve ülkemizin teminatı olan gençlerimizi daima ileri taşımak için çabalıyoruz. Daha parlak bir gelecek için daima yenilikçi teknikler araştırıyoruz. Aşağıda tecrübelerimizden elde ettiğimiz öneri paylaşımlarımız bulunmaktadır.

Dikkat etmeniz gereken noktalar;

Olabildiğince Hızlı Ama Dikkatli: Ne kadar hızlı olursanız arkanıza dönüp bakmak ve hatalarınızı kontrol etmek için o kadar vaktiniz olur fakat hızlı soru çözmek için hata yapmamalısınız. Yani herkesin bir limiti vardır. Arkadaşınız sizden daha hızlı diye ondan daha hızlı olmak için hata yaparsanız bu çok daha kötü. Kendi limitlerinizi zorlamanız önemlidir. Başkalarıyla elbette yarışmalısınız ama rakibiniz size denk olmalı.

Panik Olmayın: Yıl içinde bir çok deneme sınavına girdiniz hatta geçmiş soruları bile incelediniz. Hafta sonları girdiğiniz deneme sınavları bu gireceğiniz kritik sınavdan çok daha zordu. Şimdi rahatlayın ve normalde çözdüğünüzden çok daha kolay sorulara çözmeye hazırlanın. Korkmayın.

Burundan Nefes Alıp Ağzınızdan Verin: Bol bol burnunuzdan derin nefes alıp ağzınızdan verin. Bu sizin kalp ritminizi düzenleyip sakinleşmenizi sağlayacaktır. Bu sayede daha kontrollü olabilirsiniz.

Sorulara Takılmayın: Kritik bir ipucu: TYT ve AYT’de sorular 5 zorluk seviyesinde hazırlanıyor. %10 çok kolay, %20 kolay, %40 normal, %20 zor, %10 çok zor seviyesindedir. Bu mantıkla soruların %60-70’i çok rahatlıkla çözülebilecek zorluk seviyesinde. Zor sorulara takılıp vakit harcamak yerine 2 – 3 tane kolay soru çözebilirsiniz.

Hızlı Olun Ama Acele Etmeyin: Biraz önce de dediğimiz gibi hızlı olun ama dikkatli olun yani acele etmeyin. Herkes kendi limitlerine göre hız yaparsa yani panik ve hata yapmazsa kendi sınırlarında başarılı olur ve kendi hedeflerine ulaşır.

Altı Çizili ve Koyu Renk yazılmış Bölümlere Dikkat: YKS – TYT – AYT Hazırlık önerilerinin arasında en önemli olanlardan bir tanesi altı çizili ve koyu renk yazılmış yazılara dikkat etmektir. Çünkü bu kısımlar vurgu yapılan yani dikkat etmeniz gereken bölümlerdir.